Zajišťujeme (běžně do délky předmětu 2,5 m) chromování, chromování hliníku (do délky 1,8 m), chromování zinkových odlitků...

Chromování

je proces, kdy se elektro-chemicky nanesou vrstvy druhu pokovení na kovový díl. Díl musí být dokonale stažený (aby se neloupal starý povlak) a dokonale vybroušený a vyleštěný. Proces chromování nic nezakrývá, ba naopak, má tendence vytahovat i to, co není vidět (proto se díly mědí, aby nerovnosti šly rozleštit). Při chromování používáme vyšší vrstvy niklu (ať už s mědí či bez mědi), které jsou velmi silně antikorózní.

Postup renovace chromů:

1) Po předchozím telefonním nebo emailovém kontaktu dovezete či pošlete svoje díly. Na vyžádání pošleme orientační předběžnou cenu dílů. Cena je orientační, protože bez stáhnutí starých povrchů nelze zjistit veškeré poškození dílů a náročnost renovace (obzvlášť u dílů pod barvou).

2) Díly se nafotí a zaevidují. Přeměří se celková plocha na dm2 chromované plochy. Domluví se doba renovace a dají se do regálu. DÍLY MEZI SEBOU NEMÍCHÁME !! Každý zákazník dostane svůj díl zpět.

3) V momentě, kdy díly přichází na řadu se začnou stahovat staré povrchy - barvy, niklu, chromu (nestahujeme je dřív, protože by díly bez ochrany rezivěly).

4) Následuje nejdůležitější fáze a to je broušení. Díl musí být dokonale vybroušený a vyleštěný (samozřejmě, co materiál dovolí). Následně, dle domluvy či stavu, jde díl na měď nebo rovnou nikl, chrom.

5) Hotové díly po kontrole posíláme poštou nebo předáváme osobně.

Mědění:

Mědění je proces, kdy se na kovové díly nanáší vrstvy mědi. Jsou různé druhy mědi. Díl před mědí musí být připraven jako by šel na chrom bez ní. Měď má krycí schopnosti, nicméně i přesto, že zajišťujeme vysokou vrstvu mědi, pořád jen namědit nestačí.

Postup renovace chromů:

Co umíme:

Dokážeme díly vyklepat či vyrovnat do tvarů, ve kterých mají být. Pokud je potřeba, spolupracujeme s osvědčenými klempíři. Zajišťujeme vyklepání či rozřezaní a vyrovnání nádrží, kdy cena je navýšena podle poškození a náročnosti vyrovnání.

Reference:

Děláme pro renovační dílny v ČR i zahraničí, i pro soukromé osoby. Naši práci můžete naleznout v muezích či na výstavách.

Částé otázky:

1) Je měď nutnost?

Není, ale vždy přidá na kvalitě. Samotný nikl chrom je dostatečně sílná antikorózní vlastnost. Mědí se hlavně špatné díly po domluvě dle přání zákazníka. U mědi je vždy potřeba počítat, že zvyšuje cenu a to: samotným pokovením, dopravou, rozlešťováním mědi (dosahujeme tak max. účinku mědi)

2) Mám díly nějak připravovat?

Nejlépe je díly očistit, popřípadě oddělat z nich gumy. Nic jiného. Určitě NEPÍSKOVAT. Všechny díly z 95% stahujeme chemicky, které je nejšetrnější (vyjímečně pískujeme).

3) Chromujete i zinkové slitiny a hliník?

Ano, chromujeme. Tyto slitiny děláme bez záruky na výsledek. Z 95% umíme nachromovat, ale může se stát, že ve slitině je špatný složení kovů a měď vytváří neustálou bublinku.

5) Jak velké díly dokážeme nachromovat?

Specializujeme se na americké nárazníky, takže dokážeme namědit díly do 220 cm, a samotný chrom do 250 cm. Maximální šířka dílů je 50 cm.

6) Chromujete výfuky nebo ráfky?

Ano, chromujeme obojí. Nicméně repliky vychází znatelně levnější a jsou z nových materiálů. Výfuky nebo ráfky se chromují, pokud chce zákazník mít 100% originál a počítá s vyšší cenou.

Leštění kovů

Jedna ze služeb, kterou nabízíme, je leštění kovů (železo, nezer, hliník). Leštíme do vysokého lesku nebo jako přípravu pod chrom. Dokážeme zajistit sériovou přípravu pod chrom či různé druhy leštění.